چگونگی اخذ ویزای تحصیلی انگلیس در سال 2022

ویزای تحصیلی انگلیس

اگر قصد دارید در یکی از دانشگاه های انگلستان تحصیل کنید، ابتدا باید در مورد چگونگی اخد ویزای تحصیلی انگلیس اطلاعات جمع ‌آوری کنید.

البته در وهله اول با دیدن مدارک اطلاعاتی فراوان، کمی گیج می شوید اما نگران نباشید چرا که با کمی برنامه ریزی می توانید از پس آن بر بیایید.

دو فاکتور کد اختصاصی CAS و نامه تمکن مالی در صدور ویزای تحصیلی انگلستان نقش مهمی ایفا می‌ کنند. کد اختصاصی در واقع از طرف کالج‌ ها، دانشگاه ها و موسسه‌ های معتبر برای متقاضی ارسال می ‌شود.

هدف از این مقاله ارائۀ راهنمای کامل و جامع در خصوص چگونگی اخذ ویزای تحصیلی انگلیس است تا بتوانید روند دریافت ویزا را آسان و بدون هیچ استرسی به اتمام برسانید.

اپلای برای دانشگاه های انگلستان و دریافت نامۀ پذیرش

اگر هنوز از دانشگاه انتخابی خود برای ادامه تحصیل اطمینان پیدا نکرده اید، باید قبل از اقدام برای دریافت ویزای تحصیلی درباره انتخاب دانشگاه تصمیم گیری کنید.

پس از دریافت پذیرش از دانشگاه، نامۀ مورد نیاز را برای درخواست ویزا دریافت می کنید. چند مورد از دانشگاه های پیشنهادی انگلستان شامل موارد زیر است:

 • کالج امپریال لندن
 • دانشگاه کاونتری
 • کالج کینگز لندن
 • دانشگاه دورهام
 • دانشگاه تجارت بین المللی هولت

دانشجویان واجد شرایط دریافت ویزا

بسته به طول مدت تحصیل، دانشجویان بین الملل باید برای دریافت ویزای تحصیلی کوتاه مدت یا ویزای کلی دانشجویی (ویزای دانشجویی Tier 4) درخواست دهند.

ویزای تحصیلی انگلیس

نوع ویزای تحصیلی انگلیس را پیدا کنید

به طور کلی دو نوع ویزا وجود دارد تا بتوانید برای مهاجرت تحصیلی به انگلستان اقدام کنید:

 • ویزای تحصیلی کوتاه مدت (6 تا 11 ماه اعتبار دارد): برای دانش آموزانی که قصد تحصیل در دورۀ کوتاه مدت زبان دارند یا می خواهند دورۀ تحقیقاتی کوتاهی را در انگلستان طی کنند.
 • ویزای دانشجویی Tier 4: دانشجویانی که برای یکی از دوره های آکادمیک (کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا) ثبت نام کرده اند باید این ویزای تحصیلی را دریافت کنند. این ویزای Tier 4 دانشجویی دورۀ اعتبار مشخصی ندارد، در حقیقت طول دورۀ تحصیل نشان دهندۀ اعتبار ویزا است.

متقاضیانی که برای دریافت ویزای تحصیلی کوتاه مدت اقدام می ‌کنند، می‌توانند یک هفته قبل از شروع دوره وارد انگلستان شوند.

از طرفی دارندگان ویزای دانشجویی یک ماه قبل از شروع ترم تحصیلی می ‌توانند به انگلستان سفر کنند و کارهای اقامتی خود را انجام دهند.

نکاتی در مورد درخواست انواع ویزای تحصیلی انگلستان

برای مشاهدۀ آخرین اطلاعات به روز در مورد ویزای دانشجویی انگلیس، همیشه باید از طریق وب سایت رسمی دولت انگلستان اقدام کنید.

درخواست ویزای تحصیلی را به لحظه آخر موکول نکنید. به طور کلی، دریافت ویزای تحصیلی Tier 4 تقریبا سه هفته طول می کشد.

اما این کاملا بستگی به محلی دارد که از آن جا درخواست خود را ارسال می کنید و باید از سه ماه قبل، روند درخواست ویزا را شروع کنید.

قبل از درخواست ویزای دانشجویی، اطمینان پیدا کنید گواهی پذیرش تحصیلی (CAS) را از دانشگاه مدنظر خود دریافت کرده اید.

قبل از شروع روند درخواست ویزا، اطمینان پیدا کنید تمام اطلاعات مورد نیاز را جمع آوری کرده اید. معمولا دانشگاه ها مشاورانی را برای پاسخگویی به سوالات دانشجویی ویزای Tier 4 آموزش می‌ دهند که می توانید برای روند درخواست ویزا از کمک آن ها استفاده کنید.

بدون شک کمک گرفتن از موسسات داخلی در این موارد می تواند راحت تر باشد، برای کسب اطلاعات بیشتر، فرم دریافت مشاورۀ ما را پر کنید و دریافت انواع ویزای تحصیلی انگلستان را به ما بسپارید.

شرایط لازم برای دریافت ویزای تحصیلی Tier 4

 • برای دریافت این ویزا باید سنتان بالای 16 سال باشد.
 • باید بتوانید به زبان انگلیسی صحبت کنید، بخوانید و مطالب را درک کنید.
 • از تکمن مالی در طول تحصیل برخوردار باشید، یعنی بتوانید از پس هزینۀ شهریه، زندگی، بیمۀ درمانی و غیره در انگلستان بربیاید.
 • یک پیشنهاد تحصیلی قطعی از یک دانشگاه مجاز در انگلستان در اختیار داشته باشید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • پاسپورت معتبر
 • یک قطعه عکس پاسپورتی
 • مدرکی که تمکن مالی را اثبات می کند (1265 پوند در ماه اگر در لندن زندگی می کنید و 1015 پوند در ماه برای زندگی در دیگر شهرهای انگلستان تعیین می شود.)
 • در صورتی که کمتر از 18 سال سن دارید، رضایت والدین نیز مورد نیاز است.
 • نتایج آزمایش سل (برای شهروندان بعضی از کشورها)
 • مدرکی برای پرداخت هزینۀ درخواست ویزا که 348 پوند است.
 • نرخ اضافۀ مالیات برای بهداشت مهاجران که 150 پوند در هر سال تحصیلی است.
 • فرم خودارزیابی از پیوست شماره هشت به همراه ارائه شده در پیوست. (در درخواست آنلاین لازم نیست.)
 • دیگر مدارک که امکان دارد بسته به کشور مدنظر تفاوت داشته باشد.

چگونگی اخذ ویزای تحصیلی انگلیس

برای دریافت ویزای تحصیلی انگلستان باید به سایت آن مراجعه کنید.

در مرحلۀ اول باید نوع ویزای مدنظر خود را انتخاب کنید و طبق اطلاعاتی که در بالاتر ارائه دادیم باید بین دو گزینۀ ویزای دانشجویی و ویزای کوتاه مدت یک گزینه را انتخاب کنید.

سپس باید نام کشوری را که برای دریافت ویزا اقدام می‌ کنید، مشخص کنید تا مشخصات بیومتریک خود را که شامل اثر انگشت و عکس صورت است، ارائه دهید.

ویزای تحصیلی انگلیس

در مرحلۀ بعدی از چگونگی اخذ ویزای تحصیلی انگلیس از متقاضی سوال می‌ شود آیا می ‌تواند برای طی مراحل انگشت نگاری به یکی از دفاتر سفارت انگلیس در کشورهای ترکیه یا امارات برود یا خیر.

سپس با ثبت آدرس ایمیل و رمز عبور یک حساب کاربری برای متقاضی تعریف می ‌شود، در نهایت باید اطلاعات فردی و کد پذیرش تحصیلی را وارد کنید تا فرم آنلاین ویزای تحصیلی انگلیس تکمیل شود.

سپس باید هزینۀ مربوط را آنلاین پرداخت کنید تا درخواست شما ثبت شود. این هزینه برای دریافت انواع ویزای تحصیلی انگلستان 348 پوند است.

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی انگلستان

مدت زمانی که برای صدور ویزای تحصیلی در انگلستان تعیین می ‌شود، متناسب با کشوری که از آن برای دریافت ویزا اقدام می‌ کنید، فرق می ‌کند.

از طرفی با دسته ‌بندی مدارک و تکمیل دقیق فرم درخواست ویزا می‌ توانید مدت زمان صدور ویزا را به ‌طرز قابل توجهی کاهش دهید.

طبق اطلاعات موجود در سایت خدمات دولت بریتانیا می ‌‌توانید تا سه ماه قبل از تاریخ سفر به انگلستان برای دریافت ویزای تحصیلی اقدام کنید. به ‌طور تقریبی سه هفته تا یک ماه بررسی مدارک و صدور ویزای تحصیلی انگلستان زمان می ‌برد.

ویزای تحصیلی انگلیس چقدر اعتبار دارد؟

مدت زمان اعتبار ویزای تحصیلی انگلستان متناسب با رشته و مقطع تحصیل متفاوت است و انواع ویزای تحصیلی انگلستان تا انتهای دورۀ تحصیلی اعتبار دارد.

بعد از اتمام تحصیل دانشجویان خارجی می ‌توانند در بازۀ زمانی تعیین شده به‌ دنبال کار باشند و در صورتی که بتوانند در این مدت کار پیدا کنند، ویزای تحصیل به ویزای کاری تغییر پیدا می ‌کند و بعد از آن می ‌توانند برای اقامت دائم اقدام کنند.

سخن نهایی

بسیاری از دانشجویان خارجی می خواهند بعد از دریافت ویزای تحصیلی انگلیس، اقامت دائم دریافت کنند و بتوانند از دیگر مزیت های یک شهروند انگلیسی برخوردار شوند.

در واقع اقدام برای مهاجرت تحصیلی به انگلستان یکی از روش ها برای دریافت اقامت دائم است، البته پروسه ای زمانبر خواهد بود.

برای دریافت راهنمایی‌ های کامل و اطلاع کامل از چگونگی اخذ ویزای تحصیلی انگلیس می‌ توانید با مشاوران ما در واتساپ در تماس باشید و سوالات خود را در این مورد بپرسید.

سوالات رایج

بعد از اطلاع از نحوۀ دریافت ویزای تحصیلی انگلیس، اکنون به سوالات رایج کاربران در این مورد پاسخ می دهیم.

برای دریافت ویزای تحصیلی انگلستان باید چقدر هزینه بپردازم؟

هزینۀ فعلی برای دریافت ویزای دانشجویی Tier 4 مبلغ 348 پوند یا 440 دلار آمریکا برآورد می شود.

چگونه می توانم پس از فارغ التحصیلی در انگلستان بمانم؟

بعد از فارغ التحصیلی می توانید برای حداقل دو سال در انگلستان بمانید.

چند ماه می توانم بدون ویزا در انگلستان بمانم؟

شش ماه

آیا می توانم با ویزای تحصیلی در انگلستان کار کنم؟

با ویزای دانشجویی Tier 4 می توانید در انگلستان به صورت پاره وقت کار کنید، اما با ویزای کوتاه مدت امکان کار در این کشور وجود ندارد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *