از طریق ویزای تحصیلی انگلیس آسان مهاجرت کنید

ویزای تحصیلی انگلیس

دانشگاه های انگلستان همیشه یکی از مقاصد تحصیلی محبوب برای دانشجویان بین الملل به شمار می روند. سالانه بیش از 600000 دانشجو خارجی برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس اقدام می کنند.

دومین مقصد مورد علاقۀ دانشجویان بین الملل بعد از آمریکا، انگلستان است. بعضی از بهترین دانشگاه های موجود در رنکینگ های جهانی معتبر در انگلستان قرار دارند.

انگلستان در بسیاری از رشته های آموزشی مانند مهندسی، بازرگانی، مدیریت، هنر، طراحی و حقوق از پیشتازان جهان به شمار می رود.

مدارک ارائه شده توسط دانشگاه های انگلستان در سراسر جهان شناخته شده است و با کسب فرصت تحصیل در انگلیس می توانید مهارت ها و دانش خود را بسیار ارتقا دهید.

با اخذ ویزای تحصیلی انگلستان بعد از اتمام دوران تحصیل می توانید پیشنهادهای کاری فوق العاده ای از سمت بهترین برندها و شرکت ها داشته باشید.

اگر متقاضی تحصیل در انگلستان هستید و می خواهید از شرایط اخذ انواع ویزای تحصیلی در انگلیس اطلاع پیدا کنید تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

انواع ویزای تحصیلی انگلستان

برای تحصیل در انگلستان بدون شک باید ویزا دریافت کنید و ویزای تحصیلی در انگلیس به ویزای Tier 4 معروف است و سه زیرگروه دارد که شامل موارد زیر است:

 • اول ویزای عمومی تحصیل (Tier 4 General study visa)
 • دوم ویزای دانش آموزی (Tier 4 child study visa)
 • سوم ویزای تحصیلی کوتاه مدت (Tier 4 short term study visa)

ویزای کوتاه مدت معمولا برای دوره های آموزشی با اعتبار شش ماهه از طرف سفارت صادر می شود. دارندگان این نوع ویزا می توانند یک هفته قبل از آغاز دوره به انگلستان سفر کنند.

در ادامه در مورد دو ویزای دیگر، توضیحات کامل تری ارائه می دهیم.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی انگلستان

برای دریافت ویزای تحصیلی در ابتدا باید از یکی از دانشگاه ها یا مدارس انگلستان پذیرش (ادمیشن) دریافت کنید. دریافت نامۀ پذیرش تحصیلی معتبر یکی از اصلی ترین شرایط اخذ ویزا است.

صدور ویزای تحصیلی انگلیس طبق سیستم امتیازبندی انجام می گیرد و متقاضی باید حداقل 40 امتیاز داشته باشد.

جالب است بدانید تعداد امتیازهای کسب شده طبق این سیستم بر نظر آفیسر در اخذ ویزا ارجحیت دارد. همچنین با یک ادمیشن غیر مشروط و معتبر می توانید 30 نمره از 40 نمره را دریافت کنید.

در نهایت به خاطر داشته باشید بعد از دریافت نامه پذیرش نهایی از دانشگاه یا مدرسه، فقط شش ماه زمان دارید تا برای دریافت ویزا اقدام کنید، در غیر این صورت دیگر ادمیشن اعتباری نخواهد داشت.

در کنار دریافت نامۀ پذیرش نهایی از دانشگاه یا مدرسه، مدرک زبان و تمکن مالی سه شرط اصلی دریافت ویزای تحصیلی انگلیس به شمار می روند.

مدارک مورد نیاز دریافت ویزای تحصیلی انگلستان

برای ثبت درخواست ویزای تحصیلی باید مدارک مورد نیاز را آماده کنید. همچنین ترجمۀ تمام مدارک به زبان انگلیسی همراه با مهر رسمی لازم است.

مدارم مورد نیاز شامل موارد زیر است:

 • کپی از فرم آنلاین درخواست ویزا
 • پاسپورت جدید (حداقل باید شش ماه اعتبار داشته باشد.)
 • دو قطعه عکس
 • پرینت از حساب بانکی (شش ماه گذشته)
 • نامۀ تمکن مالی
 • در صورت تاهل ارائۀ اصل سند ازدواج به همراه ترجمه رسمی
 • اطلات شخصی یکی از والدین (اگر سن متقاضی زیر 18 سال است.)
 • تاییدیۀ ررزو اتاق در هتل

ویزای انگلستان برای تحصیل در مدارس

سیستم آموزش انگلستان پنج سطح دارد و همه افراد از سن 5 سالگی تا سن 16 سالگی موظف هستند که در مدرسه شرکت کنند. این پنج مرحله شامل پیش دبستانی، دبستان، متوسطه، تحصیلات تکمیلی و آموزش عالی است.

بنابراین به افراد واجد شرایط بین سن 4 تا 16 سال ویزای دانش آموزی اعطا می گردد. همراه با صدور این ویزا برای کودک، امکان اخذ ویزای همراه برای خانواده نیز وجود دارد.

ویزای تحصیلی انگلیس

ویزای تحصیلی انگلستان در مقطع کارشناسی

ویزای تحصیلی انگلیس در مقطع کارشناسی متناسب با رشته تحصیلی سه تا چهار سال اعتبار دارد. شرایط اخذ پذیرش در مقطع لیسانس بستگی به دوره و دانشگاه انتخابی شما دارد.

داوطلبان متقاضی اخذ ویزای تحصیلی انگلستان در مقطع کارشناسی باید مدرک دیپلم مورد تایید انگلستان داشته باشند.

همچنین ارائۀ مدرک زبان معتبر نیز یکی دیگر از شرایط تحصیل در دانشگاه های انگلستان در این مقطع است. هزینۀ تحصیل در مقطع لیسانس معمولا بین 10 تا 15 هزار پوند برآورد می شود.

ویزای تحصیلی انگلیس در مقطع کارشناسی ارشد

دورۀ کارشناسی ارشد در انگلستان معمولا یک سال زمان می برد، در نتیجه متقاضی می تواند یک سال زودتر وارد بازار کار شود و هزینۀ کمتری بابت تحصیل بپردازد.

برای دریافت پذیرش از دانشگاه های انگلستان در مقطع ارشد باید مدرک آیلتس با حداقل نمره 6.5 ارائه دهید. هزینۀ تحصیل در این مقطع نیز متناسب با رشته و دانشگاه بین 11 تا 15 هزار پوند متغیر خواهد بود.

ویزای تحصیلی مقطع دکتری در انگلستان

برای کسب فرصت تحصیل در انگلیس در مقطع دکتری از همه مهم تر داشتن رزومۀ علمی قوی است. برای اخذ پذیرش باید مدارک دوره های تحصیلی ارشد و کارشناسی را به همراه مدرک زبان آیلتس 7 ارائه دهید.

دورۀ دکتری در انگلستان بیشتر جنبۀ تحقیقاتی دارد و سه سال زمان می برد. همچنین امکان دریافت بورسیه و فاند برای این دوره در مقایسه با دیگر مقطع های تحصیلی بیشتر است.

به طور کلی برای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ویزای عمومی Tier 4 صادر می شود و افرادی که این ویزا را دریافت کرده اند می توانند یک ماه قبل از شروع ترم تحصیلی وارد انگلستان شوند.

ویزای همراه دانشجویی در انگلستان

همیشه هنگام اقدام برای مهاجرت تحصیلی، والدین دغدغه دارند که چگونه فرزندشان می تواند در کشوری غریبه زندگی کند و از پس مشکلات موجود بربیاید.

در این شرایط ویزای همراه، برای والدین متقاضی ویزای دانش آموزی صادر می شود تا بتوانند در طول دوران تحصیل فرزند خود را همراهی کنند.

در صورتی که فرد متقاضی تحصیل در انگلیس برای دریافت ویزای دانشجویی اقدام می کند، می تواند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود ویزای همراه دریافت بگیرد.

اگر فرزند دانشجو، زیر 18 سال سن داشته باشد می تواند در مدارس انگلستان رایگان تحصیل کند. همچنین افرادی که برای ویزای همراه درخواست می دهند باید با ارائه مدارک، تمکن مالی را اثبات کنند.

ویزای تحصیلی انگلیس

سخن نهایی

همان طور که مطرح کردیم برای تحصیل در انگلیس، ابتدا باید از دانشگاه مدنظر خود نامه پذیرش دریافت کنید تا بتوانید برای دریافت ویزای تحصیلی اقدامات لازم را انجام دهید.

در این مسیر زمان بندی خیلی مهم است، یعنی به واسطۀ اعتبار شش ماهه نامۀ پذیرش باید در زمان مناسب برای رشته و دانشگاه مدنظر خود درخواست ارسال کنید.

آماده سازی مدارک و طی مراحل اخذ ویزا نیازمند آگاهی کامل بر این مسیر است. با توجه به شرایط متفاوت، متقاضیان می توانند فرم دریافت مشاورۀ ما را پر کنند تا مشاوران به صورت اختصاصی به بررسی رزومۀ آن ها بپردازند.

سوالات رایج

با توجه به ارائۀ توضیحات کافی درباره ویزای تحصیلی انگلیس، امکان دارد سوالات زیر در ذهن کاربران شکل گرفته باشد.

ویزای تحصیلی انگلستان چقدر اعتبار دارد؟

تا زمان اتمام دوره ای که برای آن پذیرش گرفته اید، ویزای تحصیلی اعتبار دارد.

آیا می توانم ویزای تحصیلی انگلیس را تمدید کنم؟

بله، در صورتی که بتوانید در مقطع بالاتری از دوره فعلی پذیرش دریافت کنید، امکان تمدید ویزا وجود دارد.

آیا می توانم بعد از اتمام دوران تحصیل در انگلستان بمانم؟

بله، از تابستان 2021، دانشجویان خارجی که با موفقیت مدرک دورۀ کارشناسی را دریافت کرده اند، می توانند برای دریافت ویزای تحصیلات تکمیلی اقدام کنند.

با ویزای تحصیلات تکمیلی بعد از فارغ التحصیلی می توانید دو سال در انگلستان بمانید و به دنبال کار باشید. فارغ التحصیلان مقطع دکترا می توانند تا سه سال بعد از پایان تحصیل در انگلستان بمانند.

در صورتی که در این مدت کار پیدا کردید، می توانید ویزای خود را به کاری تغییر دهید و بعد از آن برای دریافت اقامت دائم اقدام کنید.

آیا با ویزای تحصیلی می توانم در انگلستان کار کنم؟

بله، دانشجویان در حین تحصیل می توانند هفته ای 20 ساعت کار کنند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.