هزینه تحصیل در انگلیس برای دانشجویان بین‌ الملل در مقاطع کارشناسی و بالاتر

هزینه تحصیل در انگلیس برای دانشجویان بین‌ الملل در مقاطع کارشناسی و بالاتر

آیا قصد دارید یکی از دانشگاه های انگلستان را برای ادامه تحصیل انتخاب کنید و به‌ دنبال اطلاعات لازم در مورد هزینه تحصیل در انگلیس هستید؟ آیا می خواهید از بورسیه های تحصیلی در انگلستان اطلاع پیدا کنید؟

دانشگاه های انگلستان از برترین مقصدهای تحصیلی برای دانشجویان بین الملل از سراسر جهان به شمار می روند. دانشگاه های این کشور سالانه بیشتر از 450000 دانشجوی خارجی جذب می‌کنند.

وجود تکنیک های برتر در زمینه تحقیق و پژوهش، روش های آموزشی مدرن، امکانات پیشرفته و ارائۀ برنامه های عالی برای مقاطع لیسانس، کارشناسی ارشد و دکتری بدون شک نشان دهنده این سطح از تقاضا است.

اگر می خواهید تجربه عالی از تحصیل در انگلستان برای خودتان رقم بزنید باید برای هزینه تحصیل و زندگی در انگلیس برنامه ریزی دقیقی داشته باشید.

برای اطلاع از هزینه های تحصیل در انگلیس، تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

برآورد هزینه تحصیل در انگلیس برای دانشجویان بین الملل

در سال 2020-2021 شهریۀ سالانۀ دانشجویان بین الملل در مقطع کارشناسی از 9250 پوند (12870 دلار آمریکا) شروع و نهایتا به 30548 پوند (42500 دلار آمریکا) می رسد.

این هزینۀ تحصیل برای مدرک های پزشکی تا 64652 پوند (89950 دلار آمریکا) نیز برآورد می شود.

شهریۀ سالانه برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد از حداقل 4800 پوند (6680 دلار آمریکا) تا حداکثر 36984 پوند (51440 دلار آمریکا) متغیر است.

این برآورد هزینه برای مدارک پزشکی و دورۀ ارشد مدیریت کسب وکار (MBA) به ترتیب 49950 پوند (69740 دلار آمریکا) و 59490 پوند (82740 دلار آمریکا) است.

به طور کلی نمی توان برای هزینه تحصیل دکترا در انگلیس و همچنین کارشناسی ارشد محدودۀ خاصی را در نظر گرفت.

اکثر هزینه های دوره های تحصیلات تکمیلی در بیشتر دانشگاه ها بین 12000 تا 20000 پوند (16690 تا 27820 دلار آمریکا) برآورد می شود و سال به سال این مبلغ کمی تغییر پیدا می‌ کند.

هزینه تحصیل در انگلیس برای دانشجویان بین‌ الملل در مقاطع کارشناسی و بالاتر

عوامل موثر در تعیین هزینه های تحصیل در دانشگاه های انگلستان

به طور کلی هزینه تحصیل در انگلیس برای دانشجویان بین الملل به دانشگاه مورد نظر، دورۀ ثبت نامی و سطح تحصیلی خیلی بستگی دارد، به همین دلیل محاسبۀ هزینۀ دقیق دشوار است.

اگر چه یک قانون کلی برای برآورد هزینه های تحصیلی در انگلستان وجود ندارد، اما با در نظر گرفتن چهار نکتۀ زیر می توانید دید بهتری در مورد تعیین هزینه ها برای دورۀ مدنظر خود داشته باشید.

  1. هر چه یک دانشگاه اعتبار بیشتری داشته باشد، در نتیجه هزینه های تحصیل در آن نیز بیشتر است. در نتیجه بعد از آشنایی با ده دانشگاه برتر انگلیس می توانید بهتر تصمیم گیری کنید.

دانشگاه آکسفورد، کمبریج، مدرسۀ اقتصاد و علوم سیاسی لندن (LSE)، سن اندروز، کالج امپریال لندن، دورهام، لافبورو، دانشگاه کالج لندن (UCL)، وارویک و باث جزو ده دانشگاه برتر انگلستان به شمار می روند.

  • هزینۀ رشته های پزشکی و علوم پایه، به خصوص مواردی که نیاز به تجهیزات گران قیمت یا دسترسی به آزمایشگاه دارند، بیشتر از رشته های دیگر مانند هنر و علوم انسانی هزینه بردار هستند.
  • از آن جایی که هزینه تحصیل در انگلیس سالانه دریافت می شود، مدت زمان دورۀ تحصیلی نیز یک عامل اصلی در برآورد کلی هزینه به شمار می رود.
  • دورۀ تحصیلی ثبت نامی نیز در تعیین هزینه ها تاثیرگذار است، البته همیشه این طور نیست. به طور کلی کسب مدارک کارشناسی ارشد و دکترا از مدرک کارشناسی هزینۀ بیشتری دارد.

با این حال اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در این مورد داشته باشید می توانید فرم دریافت مشاوره ما را پر کنید و از هزینۀ تحصیل دانشگاه مدنظر خود در انگلستان و نحوۀ اپلای برای آن اطلاعات بیشتری به دست آورید.

هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی برای دانشجویان خارجی

بیشتر دوره های لیسانس در انگلستان سه ساله هستند. اگر چه در حال حاضر تعداد دوره های ساندویچی (سه سال تحصیل به همراه یک سال کارآموزی) بیشتر شده است.

البته شرایط برای اسکاتلند متفاوت است و اغلب دوره های کارشناسی در این کشور حداقل چهار سال زمان می برد.

منابع متعدد هزینه تحصیل در انگلیس را در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بین الملل تقریبا 12000 پوند (16690 دلار آمریکا) تخمین زده اند. البته در بالاتر اشاره کردیم برای بعضی از دوره ها هزینۀ بیشتری نیز برآورد می شود.

اگر هزینۀ شهریه را جدا در نظر بگیریم، به طور متوسط برای کسب مدرک لیسانس در دوره های سه و چهار ساله به ترتیب باید 36000 پوند (50070 دلار آمریکا) و 48000 پوند (66760 دلار آمریکا) هزینه بپردازید.

ارقام بالا جدا از هزینه های زندگی است و یقینا باید برای تامین مخارج سالانه چندین هزار پوند را در نظر بگیرید. تامین هزینه تحصیل و زندگی در انگلیس با وجود شرایط کار پاره وقت 20 ساعت در هفته برای دانشجویان تا حدودی مقدور است.

هزینه تحصیل در انگلیس برای دانشجویان بین‌ الملل در مقاطع کارشناسی و بالاتر

هزینۀ تحصیلات تکمیلی برای دانشجویان بین الملل در انگلیس

هزینه تحصیل دکترا در انگلیس و همچنین کارشناسی ارشد که دو دورۀ محبوب و پرطرفدار در انگلستان محسوب می شوند، در مقایسه با کارشناسی بیشتر است.

از آن جایی که دوره های تحصیلات تکمیلی تخصصی تر هستند، به هزینه های اضافی دیگری مانند خرید تجهیزات بیشتر یا استفاده از منابع تحقیقاتی منحصربه فرد نیاز دارند.

قبل از اقدام برای اپلای در دوره مدنظر خود، حتما در مورد هزینه های جانبی رشته انتخابی اطلاع پیدا کنید تا بتوانید مدیریت بیشتری روی هزینه تحصیل در انگلیس داشته باشید.

برای دریافت اطلاعات دقیق در این مورد از وب سایت اصلی دانشگاه غافل نشوید. میانگین هزینه های شهریه برای چند رشته طبق جدول زیر است.

نوع دورههزینۀ دوره به پوندهزینۀ دوره به دلار آمریکا
دورۀ تئوری1608122370
دورۀ عملی1861325890
ارشد مدیریت کسب وکار2175430260

از آن جایی که دوره ارشد در انگلستان تنها یک سال زمان می برد، این هزینه ها نشان دهنده کل شهریه برای این مقطع است.

فراموش نکنید کمک هزینه های تحصیلی و بورسیه در انگلستان بیشتر برای دکترا و کارشناسی ارشد در نظر گرفته می شود.

بنابراین می توانید با کمی جستجو، فاند دریافت کنید. به این صورت در کنار تامین هزینه تحصیل در انگلیس، از زندگی در کشوری با امکانات پیشرفته بهره مند شوید.

بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان بین الملل

همان طور که می دانید بعضی از بورسیه های تحصیلی محدود به یک کشور خاص نیستند. پس تنها در صورتی که واجد شرایط دریافت بورسیه باشید، می توانید از آن بورسیه استفاده کنید.

البته فهرست بورسیه های تحصیلی تنها محدود به این موارد نمی شود، اما بدون شک مواردی که در ادامه مطرح می کنیم جزو بهترین ها برای شروع تحقیق به شمار می روند.

  • بورسیۀ تحصیلی Chevening

این بورسیه به دانشجویان کارشناسی ارشد تعلق می گیرد.

  • بورسیۀ تحصیلی برای کشورهای با منافع مشترک

این بورسیه برای تامین هزینه تحصیل دکترا در انگلیس است.

سخن نهایی

همان طور که دیدید هزینه تحصیل در انگلیس بالا است، اما تنها با در نظر گرفتن هزینۀ بالا، نباید از رویای خود برای تحصیل در برترین دانشگاه های انگلستان دست بکشید.

همچنین وجود بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی می تواند خیلی کمک کننده باشد. تنها باید واجد شرایط دریافت آن باشید و رزومۀ قوی آماده کنید.

با تمام این تفاسیر، رزومه و توانایی های افراد مختلف با یکدیگر فرق دارد. شما می توانید فرم دریافت مشاورۀ ما را پر کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت، در مورد امکان دریافت بورسیه شما را راهنمایی کنند.

سوالات رایج

با وجود توضیحات ارائه شده در مورد هزینه تحصیل در انگلیس، اکنون به رایج ترین سوالات کاربران پاسخ می دهیم.

چگونه می توانم از بورسیه های تحصیلی در انگلستان استفاده کنم؟

شما می توانید به وب سایت UKCISA (شورای امور دانشجویان بین المللی انگلستان) مراجعه کنید تا در صورتی که واجد شرایط هستید از بورسیه ها استفاده کنید.

آیا تحصیل در انگلیس برای دانشجویان بین الملل خوب است؟

انگلستان یک کشور چند فرهنگی است و برای دانشجویان بین الملل یک گزینه محبوب به شمار می رود. در حقیقت، انگلستان دومین مقصد محبوب برای دانشجویان خارج از کشور در جهان است.

برای ورود به دانشگاه های انگلستان باید در امتحان ورودی شرکت کنم؟

بسته به رشته و دانشگاه مدنظرتان، در اغلب موارد شرکت در امتحان ورودی برای دانشگاه های انگلستان مورد نیاز است.

چند سال گپ را می توانم برای تحصیل در انگلستان توجیه کنم؟

برای دانشجویان مقطع دیپلم و کارشناسی وقفۀ تحصیلی دو سال و برای داوطلبان ارشد گپ تحصیلی تا پنج سال مورد قبول است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *