هر آن چیزی که باید در مورد مهاجرت تحصیلی به انگلیس بدانید

هر آن چیزی که باید در مورد مهاجرت تحصیلی به انگلیس بدانید

قبل از اقدام برای مهاجرت تحصیلی به انگلیس ابتدا این راهنمای جامع در خصوص هزینۀ ویزا و روند درخواست برای ویزای دانشجویی انگلستان را مطالعه کنید.

 اگر قصد دارید در انگلستان تحصیل کنید، ابتدا تصمیم خود را بگیرید که قرار است برای کدام یک از مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دوره های کوتاه مدت و دوره های تحقیقاتی دکترا درخواست ارسال کنید.

شرایط کسب ویزای دانشجویی در انگلستان متناسب با دوره ثبت نامی و کشور مبدا در هنگام ارسال درخواست، کمی متغیر است.

از این رو قصد داریم در ادامه به پاسخ سوال های موجود در ذهن شما در خصوص مهاجرت تحصیلی به انگلستان بپردازیم. بنابراین تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

انواع ویزا برای مهاجرت تحصیلی به انگلیس

همۀ اتباع خارج از اتحادیۀ اروپا، برای تحصیل در دوره ای که بیشتر از شش ماه زمان می برد باید برای اخذ ویزا اقدام کنند. از انواع ویزا برای مهاجرت تحصیلی به انگلیس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ویزای دانشجویی Tier 4 (عمومی)

این یک ویزای دانشجویی استاندارد برای تحصیل در دوره های طولانی تر از شش ماه است. شما می توانید از داخل یا خارج از انگلستان برای اخذ این ویزا اقدام کنید.

برای دریافت این ویزا باید پذیرش یا پیشنهاد تحصیلی در اختیار داشته باشید، مدرک زبان انگلیسی ارائه دهید و بتوانید تمکن مالی خود را اثبات کنید.

طول ویزا به مدت زمان دورۀ انتخابی شما بستگی دارد و اگر می خواهید برای کار یا ادامۀ تحصیل در انگلستان بمانید، می توانید ویزای خود را تمدید کنید.

ویزای تحصیلی Tier 4 (کودک)

کودکان 4 تا 17 سال برای مهاجرت تحصیلی به انگلیس باید ویزای تحصیلی Tier 4 (کودک) در اختیار داشته باشند.

برای درخواست این ویزا باید از خارج حوزه بریتانیا اقدام کنید. در نتیجه باید نامۀ پذیرش از مدرسه، رضایت والدین یا سرپرست و اثبات هزینه های زندگی و شهریه مدارس را با تمکن مالی اثبات کنید.

این ویزا برای طول دورۀ تحصیلی تا حداکثر شش سال اعتبار دارد و قابل تمدید است.

هر آن چیزی که باید در مورد مهاجرت تحصیلی به انگلیس بدانید

ویزای تحصیلی کوتاه مدت

برای دورۀ کوتاه مدت شش ماه یا کمتر (تا 11 ماه برای دوره های زبان انگلیسی، اگر سنتان بیشتر از 18 سال است.) باید این ویزا را دریافت کنید.

این ویزا تنها به اندازۀ طول دورۀ تحصیلی اعتبار دارد و قابل تمدید نیست. تنها در صورتی امکان تمدید این ویزا وجود دارد که یک پذیرش تحصیلی معتبر ارائه دهید و اثبات کنید که بدون کار نیز می توانید از پس هزینه ها بربیایید.

اپلای برای ویزای تحصیلی انگلستان

روند ثبت درخواست ویزای تحصیلی انگلستان متناسب با نوع ویزا کمی تغییر پیدا می کند. از این رو متقاضیان مهاجرت تحصیلی به انگلیس ابتدا باید در مورد دورۀ مناسب خود تصمیم گیری کنند.

اگر قرار است برای ویزای دانشجویی Tier 4 (عمومی) برای گذراندن دوره های کارشناسی یا کارشناسی ارشد درخواست ثبت کنید، می توانید از طریق UCAS اقدامات لازم را انجام دهید.

باید شماره پاسپورت ارائه دهید و مهارت های زبان انگلیسی خود را اثبات کنید. به محض دریافت پیشنهاد تحصیلی برای شرکت در دوره می توانید بقیه کارهای ویزا را انجام دهید.

روند اخذ پذیرش و ویزا از دانشگاه های انگلستان کمی پیچیده است و برای دانشجویان خارجی که اولین بار اقدام می کنند، کمی چالش برانگیز است.

از این رو متقاضیان می توانند با مشاوران ما در اینستاگرام در ارتباط باشند و کارهای دریافت پذیرش و ویزا را از بهترین دانشگاه های انگلستان به ما بسپارند.

مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی به انگلیس

برای ثبت درخواست ویزای تحصیلی انگلستان باید موارد زیر را ارائه دهید:

 • پاسپورت یا شناسه مسافرتی
 • فرم لازم برای درخواست ویزای تحصیلی
 • عکس پاسپورتی
 • ارائۀ تمکن مالی
 • رضایت والدین یا سرپرست، اگر زیر 18 سال سن دارید.
 • مدرک مبتنی بر اخذ پذیرش تحصیلی
 • اثبات پرداخت هزینۀ بیشتر برای کارهای درمانی
 • اعلام محل اقامت
 • بالای سن 18 سال، ارائه مدرک زبان مطابق با دوره
 • اثر انگشت
هر آن چیزی که باید در مورد مهاجرت تحصیلی به انگلیس بدانید

هزینۀ ویزای دانشجویی در انگلستان

هزینه های فعلی ویزا برای مهاجرت تحصیلی به انگلیس به شرح زیر است:

 • ویزای Tier 4 (عمومی): 348 پوند
 • ویزای Tier 4 (کودک): 348 پوند
 • همچنین ویزا کوتاه مدت 11 ماهه (دوره زبان انگلیسی): 186 پوند
 • و ویزا کوتاه مدت 6 ماهه: 97 پوند

همچنین متقاضیان انواع ویزای تحصیلی انگلستان باید برای دسترسی به خدمات بهداشتی و درمانی در انگلستان سالانه 300 پوند بپردازند.

کار همزمان با تحصیل در انگلستان

اگر ویزای دانشجویی Tier 4 (عمومی) یا ویزای تحصیلی Tier 4 (کودک) دارید، می توانید همزمان با تحصیل کار کنید. اما با ویزای تحصیلی کوتاه مدت امکان کار وجود ندارد.

بسته به سطح دورۀ انتخابی و محل تحصیل، می توانید برای بیشتر کارها درخواست ارسال کنید. تنها در بعضی از زمینه های شغلی خاص مانند مربیگری ورزشی و ورزش حرفه ای امکان کار وجود ندارد.

اگر 16 سال یا بیشتر سن دارید، امکان کار با ویزای تحصیلی (کودک) وجود دارد. کار تا 10 ساعت در هفته در طول ترم یا به صورت تمام وقت در تعطیلات امکان پذیر است.

فارغ التحصیلان بین الملل در انگلستان

پس از اتمام دوران تحصیل، در صورت یافتن شغل مناسب یا تمایل به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر، امکان ماندن در انگلستان وجود دارد.

با مهاجرت تحصیلی به انگلیس می توانید برای مقاطع تحصیلی بالاتر ویزای خود را تمدید کرده یا برای ویزای کاری درخواست ارسال کنید.

در صورت داشتن یکی از شرایط زیر می توانید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری مناسب تغییر دهید:

 • ویزا Tier 1 (کارآفرین، کارآفرین فارغ التحصیل و سرمایه گذار)
 • Tier 2 (عمومی)
 • Tier 5 (کارگر موقت)

تنها اطمینان حاصل کنید که اجازه اقامت بیومتریک (BRP) تا زمانی که قصد دارید در انگلستان بمانید، اعتبار دارد.

سخن نهایی

بدون شک مهاجرت تحصیلی به انگلیس یکی از بهترین راه های مهاجرتی است چرا که متقاضیان می توانند بعد از اتمام دوران تحصیل با کار در انگلستان برای اخذ اقامت دائم اقدام کنند.

تنوع بالای رشته های تحصیلی، مدارک معتبر و شناخته شده در جهان، فرصت های عالی برای کار دانشجویی و هزینۀ تحصیل کمتر نسبت به سایر کشورهای انگلیسی زبان تنها با کسب فرصت تحصیل در دانشگاه های انگلستان تحقق پیدا می کند.

اگر متقاضی مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل هستید، حتما فرم دریافت مشاورۀ ما را پر کنید تا مشاوران با بررسی تخصصی رزومۀ شما، پیشنهادهای عالی در اختیارتان قرار دهند.

سوالات رایج

در این مطلب سعی کردیم در مورد مهاجرت تحصیلی به انگلیس، اطلاعات کاملی ارائه دهیم. اما امکان دارد هنوز سوالات دیگری در ذهن مخاطبان شکل گرفته باشد.

آیا می توانم با تحصیل در انگلستان اقامت دائم دریافت کنم؟

بعد از اتمام تحصیل باید یک شغل تمام وقت پیدا کنید و بعد از پنج سال کار، می توانید برای اخذ شهروندی انگلستان اقدام کنید.

آیا می توانم به راحتی در انگلستان کار پیدا کنم؟

برای دانشجویان بین المللی که برای اولین بار تحصیل در خارج از کشور را تجربه می کنند، بدون شک یافتن کار چالش برانگیز است. با این حال، اگر بدانید که از چه سایت ها و مراکزی می توانید برای پیدا کردن کار اقدام کنید، یافتن کار دشوار نخواهد بود.

چرا باید انگلستان را برای مهاجرت تحصیلی انتخاب کنم؟

دانشگاه های انگلستان به دلیل استانداردهای بالای علمی در سراسر جهان مشهور هستند، از طرفی روند اخذ ویزای تحصیلی انگلستان در مقایسه با کشورهای دیگر آسان است. انگلستان کشوری چندفرهنگی است که می توانید با مردم از سراسر جهان ملاقات کنید و تجربه گر فرهنگ های مختلفی باشید.

چگونه می توانم در انگلستان به صورت رایگان تحصیل کنم؟

امکان تحصیل رایگان در انگلستان وجود ندارد، تنها در صورتی می توانید رایگان تحصیل کنید که واجد شرایط دریافت بورسیه باشید.

از بورسیه های تحصیلی محبوب در انگلستان می توان به بورسیه تحصیلی Chevening بریتانیا، گیتس کمبریج، کلارندون آکسفورد و وارویک اشاره کرد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *