شرایط تحصیل در انگلیس برای دانشجویان بین المللی

شرایط تحصیل در انگلیس برای دانشجویان بین المللی

آیا هدفتان آگاهی از شرایط تحصیل در انگلیس برای اپلای در بهترین دانشگاه های این کشور است تا براساس شرایطتان بهترین گزینه را انتخاب کنید؟

شرایط تحصیل در انگلستان تا حد زیادی بستگی دارد برای چه دوره ای اپلای می کنید و از لحاظ آکادمیک در چه سطحی قرار دارید. نکات مهم دیگر آن کشور شما و دانشگاه انتخابی ‌تان است.

در واقع هر کشوری شرایط خود را برای پذیرش دانشجویان بین المللی دارد و اطلاع از شرایط تحصیلی یکی از گام های اولیه برای مهاجرت است.

پس توصیه می کنیم به اطلاعات این مطلب توجه کنید تا با چشم باز در این مسیر قدم بردارید و برای مراحل بعدی مهاجرت تحصیلی آماده شوید. تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

شرایط تحصیل در انگلیس برای دانشجویان بین المللی

مهم ترین شرایط تحصیل در انگلیس

شرایط تحصیلی در این کشور متناسب با دوره ای است که برای آن درخواست خود را ثبت می کنید. البته بعضی از شرایط برای تمامی دوره ها یکسان بوده و شامل موارد زیر است:

 • قبولی در آزمون ورودی
 • ارائۀ مدرک زبان معتبر
 • مدارک شناسایی
 • شرکت در مصاحبه
 • ارائۀ مدارک بیشتر برای افزایش شانس دریافت پذیرش

مدارک و نمرات آخرین سطح آکادمیک

اولین معیاری که دانشگاه های انگلستان برای پذیرش دانشجویان بین الملل مورد ارزیابی قرار می دهند، مدرک و نمرات سال های تحصیلی قبلی دانشجو است.

البته بسته به دوره ای که برای آن درخواست ثبت می کنید، مدارک و نمرات مورد نیاز امکان دارد کمی متفاوت باشند.

تعیین معدل یا آخرین مدرک تحصیلی برای پذیرش به عهدۀ دانشگاه است، پس قبل از اقدام برای اپلای باید ابتدا از شرایط دانشگاه مدنظرتان اطلاع پیدا کنید.

این اطلاعات در سایت های اصلی هر دانشگاه موجود است اما پیدا کردن آن‌ ها برای بسیاری از افراد سخت است. بنابراین توصیه می کنیم فرم دریافت مشاوره ما را پر کرده و سوال های خود را در مورد شرایط تحصیلی در انگلیس از مشاوران آگاه و مجرب ما بپرسید.

بیشتر بدانید: سئو چیست؟

آزمون های ورودی

یکی دیگر از شرایط لازم برای کسب فرصت تحصیل در انگلیس، قبولی در آزمون ورودی است. اگر بتوانید نمرۀ بالایی در آن کسب کنید، با رویای تحصیل در بهترین دانشگاه های انگلستان تنها یک قدم فاصله دارید.

به طور کلی برگزاری این آزمون ها که یکی از شرایط تحصیل در انگلیس است، دو هدف دارد:

 • انتخاب بهترین دانشجو با سطح دانش و معلومات بالا
 • ارزیابی متقاضیان بین المللی مطابق با سیستم آموزش دانشگاه های انگلستان

دانشگاه مورد نظرتان در این آزمون ها از مفاهیم اصلی زمینۀ تحصیلی که انتخاب کردید، سوالاتی را مطرح می کنند. بعد از آزمون، در مورد نقاط قوت خود بازخورد دریافت می کنید و بر اساس پیشنهادها می توانید در یکی از رشته ها، تحصیل را آغاز کنید.

گرچه تعداد متقاضیان برای تحصیل در دانشگاه های انگلستان زیاد است پس باید با تلاش فراوان سعی کنید در آزمون ورودی نمرۀ بالایی بگیرید.

شرایط تحصیل در انگلیس برای دانشجویان بین المللی

مدرک زبان

دانشجویان خارجی که زبان اصلی آن ها انگلیسی نیست، باید مهارت های زبانی خود را با آزمون های بین المللی اثبات کنند. ارائۀ مدرک زبان یکی از اصلی ترین شرایط تحصیلی در انگلیس است.

دانشگاه های انگلستان نتیجۀ آزمون های متفاوتی را قبول دارند. مدرک آیتلس برای دانشگاه های انگلستان اعتبار بیشتری دارد اما مدرک آزمون های دیگری مانند تافل یا UCLES نیز معتبر است.

برای موفقیت در این آزمون ها سخت تلاش کنید. زیرا تسلط بر زبان انگلیسی نه تنها شانس شما را برای دریافت پذیرش افزایش می دهد، بلکه یکی از شرایط لازم برای اپلای محسوب می شود.

مدارک شناسایی

یکی دیگر از شرایط تحصیل در انگلیس، ارائۀ مدارک شناسایی است که هویت شما را به عنوان فرد دانشجو اثبات کند. به بیان ساده تر، هر نوع مدرک شناسایی مانند کپی از صفحات شناسامه یا عکس پاسپورت قابل قبول است.

مصاحبه

مصاحبه یکی از اصلی ترین شرایط تحصیلی در انگلیس محسوب نمی شود اما مرحله نهایی بررسی درخواست شما برای پذیرش در دانشگاه های انگلستان است.

در طول مصاحبه، هیئت علمی دانشگاه در مورد انگیزه، هدف و تجربه های قبلی تحصیلی شما سوال هایی می پرسد تا سطحتان را از جنبه های دیگر نیز بسنجد.

مصاحبه در شرایطی که تعداد متقاضیان برای پذیرش بسیار زیاد باشد اما ظرفیت کافی وجود ندارد، کلید اصلی پذیرش در دانشگاه های انگلستان است. پس اگر هدفتان پذیرش در دانشگاه های برتر و مشهور انگلستان است، باید مرحلۀ مصاحبه را با موفقیت پشت سر بگذارید.

مدارک بیشتر برای دریافت ویزای تحصیلی

در بعضی از مواقع دانشگاه می تواند مدارک بیشتری را از دانشجو درخواست کند. از جملۀ آن ها باید انگیزه نامه یا اسنادی را برای تایید سلامت، تمکن مالی و نداشتن سوء پیشینه، نام ببریم.

در انگیزه نامه باید انگیزۀ شخصی خود را از درخواست برای دورۀ آموزشی مطرح کنید و نقاط قوت و اهدافتان را شرح دهید.

شاید به نظرتان این موضوع برایتان بی اهمیت به نظر برسد، اما گاهی همین انگیزه نامه سرنوشت درخواست متقاضی را مشخص خواهد کرد.

متقاضیانی که به خوبی می دانند چه هدفی در آینده دارند، در مقایسه با دیگران می توانند شانس پذیرش خود را از دانشگاه های انگلستان افزایش دهند.

بنابراین حتما برای نوشتن یک انگیزه نامۀ عالی وقت بگذارید و سعی کنید ویژگی های منحصر به فردتان را در زمینه کاری یا تحصیلی نشان دهید.

سخن نهایی

آگاهی از شرایط تحصیل در انگلیس و قوانین دانشگاه های این کشور به شما کمک می کند مدارک خود را با اطمینان بیشتری آماده کنید. حتی اگر در مواردی شک دارید، می توانید برای آگاهی از اطلاعات کامل تر به دانشگاه مورد نظر ایمیل بزنید.

گرچه فرآیند مهاجرت تحصیلی به یک کشور خارجی و قانون‌ محور مانند انگلستان ملزم رعایت قوانین خاصی است تا این مسیر را بدون سختی طی کنید.

پس اگر می خواهید در این مسیر و مواجه شدن با مشکلات آن تنها نباشید، برای دریافت مشاوره می توانید با واتساپ ما در تماس باشید.

سوالات رایج کاربران

در این مطلب سعی کردیم شرایط تحصیلی در انگلیس را به طور کلی توضیح دهیم و اکنون به سوالات رایج کاربران در این مورد پاسخ می دهیم.

برای تحصیل در انگلستان به مدرک یکی از کدام آزمون های زبان انگلیسی نیاز دارید؟

 • تافل
 • آیلتس
 • PTE
 • UCLES

آیا قبولی در آزمون SAT برای پذیرش در دانشگاه های انگلستان لازم است؟

قبولی در این آزمون برای تمام دانشگاه های انگلستان مورد نیاز نیست اما برای بعضی از آن ها ملاک پذیرش است.

آیا تحصیل در دانشگاه های انگلستان رایگان است؟

خیر. هزینه های تحصیل برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در انگلستان بین 17000 تا 25000 دلار متغیر است.

آیا امکان کار حین تحصیل در انگلستان وجود دارد؟

بله دانشجویان حین تحصیل می توانند حداکثر 20 ساعت در هفته کار کنند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *