شرایط تحصیل در انگلستان با مدرک دیپلم

شرایط تحصیل در انگلستان با مدرک دیپلم

انگلستان یک کشور با شرایط بسیار مناسب از هر لحاظ است و به همین علت می تواند بهترین گزینه برای ادامه تحصیل باشد. شرایط تحصیل در انگلستان به خصوص با مدرک دیپلم برای هر فرد یکسان نیست و به سن و رشته مورد نظر متقاضی وابسته است.

تحصیل در این کشور آرزوی خیلی ها است، زیرا همانطور که گفتیم انگلستان یکی از کشورهای پیشرفته با نظام آموزشی قوی و دانشگاه های معتبری مانند کمبریج، آکسفورد و امپریال کالج لندن محسوب می شود.

ادامه تحصیل در انگلیس با مدرک دیپلم محدودیت سنی دارد و اگر چنین قصدی دارید باید به این امر توجه داشته باشید. همچنین تاثیر مدرک معتبر زبان انگلیسی و نمرۀ آن در فرآیند اخذ ویزای تحصیلی بسیار واضح است.

اگر دوست دارید تحصیلاتتان را در انگلستان ادامه دهید در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا به سوالات شما در این زمینه پاسخ دهیم.

شرایط تحصیل در انگلستان با مدرک دیپلم

شرایط تحصیل در انگلستان با مدرک دیپلم

اگر در تحصیلاتتان فاصله یا گپ وجود ندارد و مدرک معتبر انگلیسی دارید می توانید با ارائۀ مدارک لازم به دانشگاه موردنظر پذیرش بگیرید. در این صورت باید ویزای تحصیلی انگلیس Tier4 Visa را اخذ کنید.

اخذ ویزای انگلستان با امیتازبندی یا Point based system انجام می گیرد. کسانی که می خواهند در رشته های پزشکی یا مهندسی تحصیل کنند، باید دوره های Foundation یا A-Level را که در کالج ها و مدارس انگلستان برگزار می شوند، بگذرانند.

معمولا دریافت پذیرش برای ادامه تحصیل با دیپلم برای افراد بالای 19 سال دشوار است و ریسک بالایی دارد.

شرایط تحصیل در دورۀ Foundation با مدرک دیپلم

این دوره برای تمام کسانی برگزار می شود که می خواهند در رشته هایی به جز پزشکی ادامه تحصیل دهند. دورۀ Foundation شامل دو ترم است و به طور کلی یک سال به طول می انجامد. ترم اول آن در ماه سپتامبر و ترم دوم نیز از ژانویه شروع می شود.

برای ورود به این دوره باید مدرک دیپلم و همچنین آیلتس با حداقل نمرۀ 5 داشته باشید. همچنین حداقل سن برای شرکت در دورۀ ذکرشده 17 سال است. هزینه این دوره نیز با توجه به رشته شما متفاوت خواهد بود. این مبلغ بین 13 الی 35 هزار پوند متغیر است.

شرایط تحصیل در دورۀ A-Level با مدرک دیپلم

دورۀ A-Level، یک دورۀ تخصصی برای کسانی محسوب می شود که می خواهند در رشته پزشکی ادامه تحصیل دهند. معمولا این دوره به صورت های عادی در دو سال، فشرده در 1.5 سال و همچنین Extended در بیش از دو سال برگزار می شود.

افراد بین16 تا 20 سالی که می خواهند در رشته پزشکی به ادامه تحصیل در انگلستان بپردازند، باید در این دوره شرکت کنند. حداقل نمره آیلتس 6 برای متقاضیان بالای 18 سال شرکت در این دوره الزامی است.

شرایط ادامه تحصیل در انگلستان با مدرک دیپلم در کالج و دانشگاه

شرایط تحصیل در انگلستان با مدرک دیپلم

دانشگاه های انگلستان سطح بسیار بالایی دارند. به همین دلیل گاهی ممکن است دانشجویان کشورهای دیگر نتوانند در ابتدای ورود خود را به اندازۀ کافی با سیستم آموزشی به کار گرفته شده در انگلیس تطبیق دهند.

در نتیجه بسیاری از افراد ابتدا وارد کالج های انگلستان می شوند و سپس به دانشگاه می روند. البته دوره A-Level مخصوص متقاضیان رشته های پزشکی در کالج برگزار می شود و الزامی خواهد بود.

معتبرترین کالج های موجود در انگلستان شامل موارد زیر می شوند و هریک شرایط خاص خود را برای ورود دارند:

  • کالج کتس: برای افراد بالای 14 سال و همچنین ارائۀ دوره های A-Level و GCSE و دیپلم بین المللی بلکوریت
  • و کالج آکسفورد تیوتوریال: برای افراد بالای 15 سال و همچنین ارائۀ دوره های A-Level، BTEC و GCSE
  • کالج وارندین: برای افراد بین 16 تا 19 سال و همچنین ارائۀ دیپلم بین المللی بلکوریت
  • همچنین کالج کوئین اتلبورگاس: برای افراد بین 14 تا 19 سال و همچنین ارائۀ دوره های A-Level و GCSE
  • کالج بلربیز: برای افراد بین 13 تا 18 سال و همچنین ارائۀ دوره های Foundation، Pre-Foundation، A-Level و GCSE، دوره های تابستانی و زبان

اگر دیپلم خود را از دبیرستان های دیگر کشورها کسب کرده اید باید برای تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه های انگلیس فرمی را با عنوانUniversities and Colleges Admission Service یا به اختصار UCAS پر کنید.

در صورت تایید این فرم می توانید به دانشگاه بروید. دورۀ لیسانس در انگلیس مانند کشور خودمان حدودا 3 الی 4 سال طول می کشد و برای تحصیل در این مقطع باید حداقل نمره 6 آیلتس را داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه ما را در اینستاگرام و تلگرام دنبال کنید.

هزینه های زندگی و ادامه تحصیل در انگلیس با مدرک دیپلم

 می توان گفت برای زندگی در لندن باید ماهیانه به طور میانگین 1250 پوند و در دیگر شهرها 1050 پوند خرج کنید. البته این مبالغ با توجه به شرایط دانشگاه و رشته شما متفاوت خواهند بود.

دانشجویان دورۀ کارشناسی در انگلستان می توانند تنها 20 ساعت در هفته کار کنند و به همین دلیل دانشجویان باید مبلغ زیادی را به همراه داشته باشند.

اگر قصد دارید در کالج های شبانه روزی تحصیل کنید، هزینه های زندگی و تحصیلتان به صورت پکیج خواهند بود و باید سالانه مبلغی را پرداخت کنید. این مبلغ نیز به رشته و کالج شما بستگی دارد و بین 28 تا 35 هزار پوند است.

کشور انگلستان مخصوصا پایتخت آن از مناطقی است که زندگی در آن هزینه زیادی نسبت به دیگر کشورهای اروپایی و امریکا دارد. بنابراین باید به هزینه های خود در مراحل اخذ ویزا و اثبات تمکن مالی و همچنین اپلای در دانشگاه توجه کنید.

البته می توانید به گزینه ای مانند بورسیه تحصیلی فکر کنید. اخذ بورسیه برای دانشجویان بین المللی آسان نیست و اولویت با دانشجویان بومی انگلستان خواهد بود.

با کسب نمرات بالا و تلاش بسیار در دورۀ دبیرستان خود می توانید نسبت به دریافت بورسیه اقدام کنید. بعضی از دانشگاه ها برای اعطای بورسیه به نمرۀ مدرک آیلتس نیز توجه می کنند.

اگر بخواهید بورسیه بگیرید باید همراه با مدارک خود، انگیزه نامه و اظهارنامه تان را ارسال کنید. انگیزه نامه اهمیت بسیار زیادی دارد و باید در آن هدفتان را از مهاجرت و تحصیل در رشته موردنظرتان بیان کنید.

به دلیل اهمیت بسیار بالای انگیزه نامه بهتر است از مشاوران حاذق کمک بگیرید. می توانید فرم مشاوره با ما را پر کنید تا همکارانمان در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و با حوصله به تمام سوالاتتان پاسخ دهند و شما را در هر زمینه ای راهنمایی کنند.

توجه کنید افرادی که می خواهند برای ادامه تحصیل در انگلیس با مدرک دیپلم اقدام کنند، نمی توانند همراهی با خود داشته باشند، اما متقاضیان مقاطع بالاتر می توانند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود به عنوان همراه ویزا بگیرند.

سخن نهایی

تحصیل در انگلیس می تواند گام بسیار بزرگی باشد و آینده روشنی را برایتان رقم بزند. به دلیل پیشرفت های روزافزون این کشور در زمینه آموزش و دانشگاه های برتر می توانید در رشته های مورد علاقه خود تخصص پیدا کنید.

بی شک سوالات زیادی در این مسیر برایتان پیش خواهد آمد که می توانید علاوه بر خواندن دیگر مقاله های ما در این زمینه، از مشاوران ما کمک بگیرید.

سوالات رایج کاربران

در ادامه به سوالات رایج کاربران در این باره پاسخ می دهیم.

افراد زیر 18 سال برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس به چند امتیاز نیاز دارند؟

20 امتیاز برای ارائۀ Case Letter و 10 امتیاز برای پرینت حساب خواهد بود. افراد زیر 18 سال نیازی به ارائۀ مدرک آیلتس ندارند.

افراد بالای 18 سال برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس به چند امتیاز نیاز دارند؟

20 امتیاز برای ارائۀ Case Letter، 10 امتیاز برای پرینت حساب و 10 امتیاز برای مدرک آیلتس لازم است که در مجموع 40 امتیاز می شود.

آیا اخذ ویزای انگلستان به منظور تحصیل بدون مدرک زبان ممکن است؟

به دلیل امتیازبندی بودن شرایط اخذ ویزا، باید مدرک زبان و همچنین نمرۀ خوبی داشته باشید تا بتوانید ویزای این کشور را دریافت کنید.

اخذ ویزای تحصیلی انگلستان چقدر طول می کشد؟

معمولا اگر شرایط مورد نیاز فراهم باشد فرآیند اخذ ویزا 3 هفته تا یک ماه به طول می انجامد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *