از فرصت تحصیل در برترین دانشگاه های انگلیس غافل نشوید

دانشگاه های انگلیس

کیفیت بسیار بالای امکانات آموزشی و سطح علمی بالای دانشگاه های انگلیس، توجه بسیاری از متقاضیان تحصیل در خارج از کشور را به خود جلب کرده است.

در میان فهرست دانشگاه ها و موسسه‌ های برتر در سطح جهان همیشه اسامی دانشگاه های انگلستان به چشم می‌ خورد.

بدون شک تحصیل در دانشگاه های برتر جهان مزیت های زیادی با خود به همراه دارد. همچنین شرایط تحصیلی و کاری متقاضی را در آینده به‌ کل تغییر می‌ دهد.

در کنار دانشگاه کمبریج انگلستان و آکسفورد، دانشگاه های عالی دیگری در این کشور وجود دارد. این دانشگاه ها مدارک معتبری در سطح جهانی ارائه می دهند و رزومۀ عالی برای متقاضی می سازند.

اگر متقاضی تحصیل در انگلیس هستید، بعد از بررسی شرایط تحصیل در این کشور و تصمیم قطعی، نوبت به انتخاب دانشگاه می رسد.

از این رو قرار است در این مطلب در مورد دانشگاه های انگلستان اطلاعاتی ارائه دهیم تا با بررسی شرایط هر کدام، در زمان مناسب برای ثبت درخواست اقدام کنید. پس تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

زندگی دانشجویی در کشور انگلستان

دانشجویان خارجی با کسب فرصت تحصیل از دانشگاه های انگلستان می توانند یک تجربه عالی از دوران دانشجویی در خارج از کشور برای خود رقم بزنند.

برخورداری از امکانات بالای آموزشی در بهترین دانشگاه های جهان در کنار بهره گیری از تجربه و دانش اساتید نخبه، بدون شک آرزوی هر فرد مشتاق علم و دانشی است.

از طرفی مزیت های کسب فرصت تحصیل در دانشگاه های انگلیس تنها به مسائل آموزشی خلاصه نمی‌شود و دولت انگلستان تمام تلاش خود را برای زندگی بهتر دانشجویان خارجی انجام می دهد.

بازدید از موزه ها همراه با تخفیف دانشجویی، سفر به شهرهای مختلف با استفاده از باکیفیت ترین سیستم حمل و نقل و شرکت در مراسم ها تنها بخشی از مزیت های زندگی دانشجویی در انگلستان است.

از این ها بگذریم، مدارک دانشگاه های انگلستان ارزش بسیار بالایی در جهان دارند. همچنین این مدارک در پربار نشان دادن رزومه تاثیر بسیار زیادی می گذارد.

به طوری که بعد از فارغ التحصیلی، به سرعت می توان وارد بازار کار شد و یک شغل با درآمد و موقعیت عالی در آینده داشت.

با همۀ این ها، بهتر است بدانید دریافت فرصت تحصیلی از دانشگاه های انگلیس تنها بخش کوچکی از قضیه است. برای نگه داشتن این موقعیت باید بسیار تلاش کنید تا بتوانید در زمینۀ تحصیلی خود جزو افراد نخبه باشید.

دانشگاه های انگلیس

معرفی برترین دانشگاه های انگلستان برای دانشجویان خارجی

تحصیل در دانشگاه هایی با معماری فوق العاده زیبا، کتابخانه های مجهز و بزرگ، سالن های کنفرانس مجلل و سیستم آموزشی عالی رویای بسیاری از دانشجویان است.

در ادامه به معرفی چند دانشگاه برتر در انگلستان می پردازیم، دانشگاه هایی که هر کدام بسیاری از نخبه ها، مدیران موفق، مخترع و پزشکان مشهور در جهان را تعلیم دادند.

دانشگاه آکسفورد انگلستان

دانشگاه آکسفورد باقدمت ترین دانشگاه انگلیسی زبان در جهان است که در رتبه بندی جهانی در بین دیگر موسسات و دانشگاه های دنیا جایگاه دوم را در اختیار دارد.

شرط تحصیل در دانشگاه آکسفورد ارائۀ رزومۀ تحصیلی بسیار قوی است. امکان تحصیل در رشته های مختلف در این دانشگاه وجود دارد.

دانشگاه کمبریج انگلستان

دانشگاه کمبریج انگلیس امکانات آموزشی فوق العاده در اختیار متقاضیان قرار می دهد. از این رو در سال 2022 در رتبه بندی جهانی جایگاه سوم را کسب کرد.

با دریافت فرصت تحصیل در این دانشگاه بدون شک از نظر کاری و تحصیلی آیندۀ تضمین شده ای خواهید داشت. تنها باید با یک زمان بندی عالی و ارائۀ رزومه تحصیلی قوی برای اخذ پذیرش اقدام کنید.

امپریال کالج لندن

امپریال کالج لندن یکی از مراکز بزرگ پژوهشی است که در سال 2022 در رتبه بندی QS جایگاه 7 را به خود اختصاص داد.

این مرکز همیشه یکی از برترین دانشگاه های انگلیس در زمینۀ علوم پزشکی و مهندسی، فناوری و تجارت بوده است و دانشجویان این دانشگاه از بیش از 125 ملیت مختلف در کنار یکدیگر به تحصیل می پردازند.

موسسه آموزشی UCL

این موسسه اولین دانشگاه انگلیسی زبان بود که نژاد و مذهب را در پذیرش دانشجویان ملاک قرار نمی داد. این دانشگاه در سال 2022 جایگاه 8 را در رنکینگ QS به خود اختصاص داد.

سطح بالای آموزش و امکانات در تمام رشته ها از پزشکی و علوم مهندسی گرفته تا نجوم و تاریخ در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

رشته های فلسفه، سیاست و اقتصاد یکی از رشته های رقابتی کارشناسی در موسسۀ آموزشی UCL لندن است به طوری که برای هر پوزیشن تنها به 30 متقاضی پذیرش می دهد.

دانشگاه ادینبورگ

کیفیت و سطح علمی در دانشگاه ادینبورگ بالا است و یکی از بهترین دانشگاه های اسکاتلند به حساب می آید. در سال 2022 جایگاه 16 در رتبه بندی جهانی به این دانشگاه اختصاص پیدا کرد.

با تحصیل در کنار دانشجویانی نخبه و برخورداری از اساتید مجرب و ماهر بدون شک موفقیت های زیادی در آینده خواهید داشت، تنها باید برای کسب فرصت تحصیل رزومۀ قوی ارائه دهید.

ددلاین دانشگاه های انگلیس برای اپلای

برای دریافت اطلاعات دقیق در مورد ددلاین دانشگاه های انگلستان باید به سایت اصلی هر دانشگاه مراجعه کنید. اما بعضی از ددلاین های مهم برای ثبت درخواست به شرح زیر است:

  • اواسط اکتبر: زمان ثبت درخواست برای رشته های پرشکی، دندان پزشکی و دامپزشکی
  • اواخر ژوئن: زمان ثبت درخواست برای افراد متقاضی خارج از اتحادیۀ اروپا
  • اوت: آخرین زمان برای ثبت درخواست از طریق سیستم UCAS برای تحصیل در سال جاری
دانشگاه های انگلیس

هزینۀ تحصیلی در دانشگاه های انگلستان

هزینۀ تحصیل در دانشگاه های انگلستان متغیر است و با توجه به مقطع تحصیلی متقاضی، رشته و دانشگاه انتخابی تغییر پیدا می کند.

برای اطلاع از هزینه های تحصیلی و بورسیه های موجود باید به سایت اصلی دانشگاه مدنظر خود مراجعه کنید.

به عنوان مثال هزینۀ تحصیل در دانشگاه کمبریج انگلستان برای مقطع کارشناسی از 23 هزار تا 60 هزار پوند است. همچنین برای مقطع تحصیلات تکمیلی بین 25 هزار تا 44 هزار پوند برآورده شده است.

سخن نهایی

همان طور که دیدید برای تحصیل در انگلستان انتخاب های بسیار زیادی دارید. می توانید برای مقاطع مختلف برای تحصیل در دانشگاه های انگلیس اقدام کنید.

 اما قبل از اقدام به شما توصیه می کنیم در مورد هزینه ها، شرایط، طول دوره و مدارک لازم دانشگاه مدنظر خود اطلاعات کاملی به دست آورید.

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و بررسی رزومه تان به صورت اختصاصی می توانید فرم دریافت مشاورۀ ما را پر کنید. مشاوران ما در خصوص انتخاب بهترین دانشگاه برای تحصیل در انگلیس اطلاعات کاملی در اختیارتان قرار می دهند.

سوالات رایج

در این مطلب توضیحات کاملی در مورد دانشگاه های انگلیس ارائه دادیم، اکنون به سوالات رایج کاربران در این خصوص می پردازیم.

آیا امکان تحصیل رایگان در انگلیس وجود دارد؟

خیر، امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های انگلستان وجود ندارد، تنها در صورتی که واجد شرایط دریافت بورسیه باشید می توانید برای آن اقدام کنید.

چه تعداد از دانشگاه های انگلیس فرصت های تحصیلی را برای دانشجویان خارجی فراهم می کنند؟

دانشجویان بین الملل که قصد تحصیل در انگلیس دارند می توانند از بین بیشتر از 200 دانشگاه و کالج رشتۀ مدنظر خود را برای تحصیل انتخاب کنند.

مدرک چه آزمون هایی برای دریافت پذیرش از دانشگاه های انگلستان مورد نیاز است؟

برای اخذ پذیرش به سه مدرک آیلتس با حداقل نمرۀ 7، PTE با نمرۀ 51 و GRE با نمرۀ بالاتر از 163/780 مورد نیاز است.

چه رشته هایی در انگلستان محبوب تر هستند؟

علوم پزشکی، مهندسی، حقوق، علوم کامپیوتر، طراحی، ورزش و MBA از جمله رشته های محبوب در انگلستان به شمار می روند.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.