میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی انگلستان

میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی انگلستان

اگر مشتاق تحصیل در دانشگاه های درجۀ یک انگلستان باشید با چالش های زیادی روبرو خواهید شد. یکی از اولین آن ها جمع آوری مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی است. پس از آن باید روندهای اداری را طی کنید، میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی انگلستان را فراهم آورید و در نهایت برای موسسۀ مورد نظر بفرستید. اگر به دنبال آسان ترین راه برای پذیرش در دانشگاه های انگلیس می گردید، به جای درستی آمده اید.

در این مقاله به صورت خلاصه مراحل گرفتن ویزای تحصیلی انگلیس را توضیح می دهیم و سپس به جزئیات هزینه های پذیرش از لحظۀ اقدام برای دریافت ویزا تا مهاجرت می پردازیم. تا انتها همراه ما باشید.

چه میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی انگلستان نیاز داریم؟

برای اینکه نشان دهید واجد شرایط دریافت ویزای تحصیلی انگلستان هستید باید ثابت کنید از پس هزینه های یک سال تحصیلی و مجموعا 9 ماه زندگی در این کشور بر خواهید آمد.

در کل میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی انگلستان به شهریۀ دانشگاه مورد نظر شما بستگی دارد. هنگامی که می خواهید برای موسسه ای درخواست بفرستید، در شرایط پذیرش آن یا فرم CAS اعلام می کنند که هزینۀ دوره های تحصیلی چقدر است.

سپس به ازای هر ماه اقامت 1023 پوند گردش حساب باید داشته باشید. برای مثال اگر شهریۀ شما 10 هزار پوند باشد، ابتدا باید نیمی از آن یعنی 5 هزار پوند را برای موسسۀ تحصیلی مورد نظر بریزید.

در این حالت باید حداقل 14 هزار پوند تمکن مالی داشته باشید تا مدارک شما را بررسی کنند. این مبلغ شامل 5 هزار پوند باقی مانده از شهریه و 9 هزار پوند هزینۀ زندگی در طول دورۀ تحصیلی 9 ماهه است. البته اگر بخواهید برای دانشگاه های لندن اقدام کنید به ازای هر ماه به 1334 پوند نیاز دارید.

در لندن با شرایط یکسان باید 17 هزار پوند گردش حساب داشته باشید. یعنی علاوه بر 5 هزار پوند شهریۀ باقی مانده، حداقل 12 هزار پوند برای زندگی در این شهر نیاز دارید. علت این تفاوت هزینه های بالاتر زندگی در لندن نسبت به دیگر شهرهای انگلستان است.

میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی انگلستان

قانون 28 روزه

یکی از قوانین کشور انگلستان این است که متقاضیان باید مبلغ مورد نیاز را حداقل تا 28 روز در حساب خود نگه دارند. پایان این دورۀ 28 روزه می تواند تا یک ماه پیش از تاریخ ارسال مدارک باشد. یعنی زمانی که مدارک خود را می فرستید باید این دوره به پایان رسیده باشد اما بیش از یک ماه از آن نگذرد.

البته اگر وام بگیرید یا با بورسیۀ تحصیلی اقدام کنید شرایط متفاوت می شود و تنها ملزم به داشتن بخشی از مبلغ مورد نیاز خواهید بود.

علاوه بر این در صورتی که حداقل 12 ماه پیش از ارسال مدارک را در انگلستان زندگی کرده باشید دیگر نیازی به اثبات میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی انگلستان ندارید.

مراحل گرفتن ویزای تحصیلی انگلیس

مهم ترین مرحلۀ گرفتن ویزای تحصیلی انتخاب دانشگاه مناسب است. ابتدا باید از میان موسسه های انگلیس تحقیق کنید و از دوره های تحصیلی هر کدام مطلع شوید تا بتوانید متناسب با نیازهای خود تصمیم آگاهانه ای بگیرید.

به عنوان مثال می توانید از دانشگاه های زیر شروع کنید که جزو بهترین موسسه های این کشور هستند:

 • کالج امپریال لندن
 • کالج کینگز لندن
 • دانشگاه کاونتری
 • دانشگاه دورهام
 • دانشگاه بین المللی تجارت هالت

علاوه بر این ها اگر اهداف بلند پروازانه تری را دنبال می کنید، می توانید از فهرست برترین دانشگاه های جهان موسسۀ مورد نظر خود را انتخاب کنید.

شرایط اخذ پذیرش هر دانشگاه با دیگری متفاوت است. بنابراین پس از انتخاب، باید شرایط و ضوابط آن موسسه را بخوانید و مطابق آن مدارک خود را آماده کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاوران تحصیلی ما ارتباط برقرار کنید و مراحل ارسال درخواست را از ابتدا با آن ها به درستی بگذرانید.

تعیین نوع ویزای مورد نیاز

انگلستان برای دانشجویان بین الملل خود دو نوع ویزا ارائه می دهد که در ادامه به آن ها می پردازیم:

 1. ویزای کوتاه مدت که حدود 6 تا 11 ماه اعتبار دارد. این ویزا برای دانشجویاتی است که می خواهند دوره های کوتاه آموزش زبان را بگذرانند یا به عنوان بخشی از برنامۀ تحصیلی خود نیاز به تحقیق و استفاده از امکانات این کشور دارند.
 2. ویزای تحصیلی عمومی که به آن Tier 4 نیز می گویند. این ویزا برای دانشجویان کارشناسی، ارشد و دکتری است که مدت زمان اعتبار مشخصی ندارد. تا زمانی که به تحصیل در این کشور می پردازید می توانید با این ویزا به اقامت خود ادامه دهید.

شرایط لازم برای پذیرش در انگلستان

علاوه بر میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی انگلستان به مدارک دیگری نیازمندید. به عنوان مثال شما باید:

 • بالای 16 سال باشید.
 • مهارت بالایی در زبان انگلیسی داشته باشید و مدرک معتبر ارائه دهید.
 • از یکی از دانشگاه های مورد تایید انگلستان پیشنهاد نامه بگیرید.
 • فرم اخذ ویزا را پر کنید.
 • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشید.
 • رضایت نامۀ والدین را ارائه دهید (اگر زیر 18 سال هستید.)
 • هزینۀ بررسی مدارک را بپردازید.
میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی انگلستان

شرایط دیگری نیز وجود دارد که براساس محل زندگی و دانشگاه مورد نظر هر فرد متفاوت خواهد بود. برای اطلاعات بیشتر می توانید با دانشگاه مربوطه تماس بگیرید و از آن ها دربارۀ نحوۀ اخذ ویزای تحصیلی بپرسید.

از طرفی مشاوران ما نیز می توانند در روند درخواست و کسب ویزا به شما کمک کنند. بنابراین با پر کردن فرم مشاوره با ما می توانید با آن ها ارتباط برقرار کنید.

سخن نهایی

در این مطلب با مراحل گرفتن ویزای تحصیلی انگلیس آشنا شدید. همچنین دربارۀ میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی انگلستان صحبت کردیم. به یاد داشته باشید که این مقدار ممکن است در سال های آتی کم یا زیاد شود.

بنابراین می توانید پیش از اقدام به سایت اصلی اطلاع رسانی تحصیلی انگلیس مراجعه کنید یا به صفحات تلگرام و اینستاگرام ما سر بزنید. در این صورت می توانید اطلاعات خود را به روز نگه دارید و در مسیر مهاجرت تحصیل آگاهانه قدم بردارید.

سوالات متداول

در ادامه به تعدادی از سوالات رایج در این باره پاسخ می دهیم.

آیا سفارت میزان تمکن مالی را بررسی می کند؟

خیر، معمولا سفارت میزان تمکن مالی متقاضیان را بررسی نمی کند مگر اینکه نسبت به مدارک افراد مشکوک شوند.

آیا قوانین دریافت ویزای انگلستان سخت گیرانه است؟

انگلستان یکی از پیچیده ترین و سخت گیرانه ترین کشورها در پذیرش مهاجران است. اگر یک بار مدارک شما را رد کنند برای همیشه در سیستم مهاجران انگلیس ثبت خواهید شد.

هزینۀ ویزای توریستی انگلستان چقدر است؟

 • ویزای 6 ماهه: 130 دلار آمریکا
 • ویزای 2 ساله: 494 دلار
 • ویزای 5 ساله: 897 دلار
 • ویزای 10 ساله: 1125 دلار

 دریافت ویزای تحصیلی انگلستان چقدر طول می کشد؟

عموما در طی سه هفته پس از ارسال مدارک ویزای تحصیلی را دریافت می کنید اما برای تکمیل مدارک و فرستادن آن ها بهتر است سه ماه زودتر از موعد مورد نظر اقدام کنید.

آیا تحصیل در انگلیس برای دانشجویان بین الملل رایگان است؟

موسسه های عمومی انگلستان از متقاضیان خود فارغ از ملیت هزینه ای بابت شهریه نمی گیرند اما پذیرش در آن ها سخت تر از دیگر موسسات است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *