تحصیل در انگلیس چه مزایایی برای دانش آموزان و دانشجویان دارد

تحصیل در انگلیس چه مزایایی برای دانش آموزان و دانشجویان دارد

مدارس و دانشگاه‌ های انگلستان به ‌دلیل کیفیت بالای دوره‌ های آموزشی شهرت جهانی دارند. به همین علت این کشور برای چندین دهه مقصدی ایده‌ آل برای بیش از یک میلیون دانشجوی بین ‌المللی از سراسر جهان بوده است و تحصیل در انگلیس مزایای زیادی نیز دارد.

به عنوان یک دانشجوی بالقوه یا والدینی که نگران آینده تحصیلی فرزند کشور خود است، شاید بخواهید علت محبوبیت تحصیل در انگلیس را بدانید.

پس توصیه می کنیم تا انتها با ما باشید. چون هدف ما از این مطلب ارائه نکات مهم در زمینۀ مزایای تحصیل در این کشور است.

مزایای آکادمیک با کسب فرصت تحصیل در دانشگاه ‌های انگلستان

همین ابتدا بگوییم آیا می‌ دانید موسسه ‌ها و دانشمندان بریتانیایی تا به الان تقریبا 100 جایزه نوبل دریافت کرده‌ اند؟ کمتر کشوری موفق به چنین دستاوردی شده است.

جدا از آن تحصیل در انگلیس از دیدگاه آکادمیک مزایایی دارد که در بخش های بعد برایتان توضیح دادیم. فرزند شما یا هر فردی با تحصیل در این کشور چنین فرصت هایی را خواهد داشت.

مدرک تحصیلی معتبر و شناخته ‌شده در سراسر دنیا

مدرکی که او پس از اتمام دوره تحصیلات کارشناسی و تکمیلی خود در انگلستان می گیرد، در هر جای جهان اعتبار دارد. نیازی نیست به فرصت های شغلی متعدد برای چنین فردی اشاره کنیم.

سیستم آموزشی قوی در دانشگاه ها و مدارس انگلستان فرصت ‌های کاری بهتر را در آینده با حقوق ‌های بالا، در اختیار افراد متقاضی قرار می دهد.

هر کدام از دانشگاه‌ های انگلستان در سراسر جهان به برخورداری از یک محیط چالش ‌برانگیز و سرشار از نوآوری و خلاقیت معروف هستند. چنین ویژگی هایی به دانشجویان کمک می ‌کنند تا به بالاترین سطح کیفی خود برسند.

استانداردهای تحصیل در انگلستان بسیار بالا است. چون دانشگاه‌‌ ها هر چند سال یک بار چالش‌ های مدرن و جدید را تجربه می کنند تا به‌ نوعی سطح خود را محک بزنند.

تحصیل در انگلیس چه مزایایی برای دانش آموزان و دانشجویان دارد

تنوع بالای دوره‌ های آموزشی، موسسات و دانشگاه برای ادامه تحصیل

برای تحصیل در انگلیس انتخاب های متعددی دارید. تعداد موسسات آموزشی این کشور بسیار است و تقریبا هر کدام از آن‌ها فرصت ‌های تحصیلی فراوانی را برای دانش آموزان و دانشجویان بین‌المللی فراهم می کنند. بسیاری از آن ها شهرت قابل توجهی در جهان دارند.

به عنوان مثال تحصیل در دانشگاه‌ های آکسفورد و کمبریج، به‌ دلیل کیفیت بالای دوره ‌های آموزشی و ارائۀ بهترین امکانات، آرزوی هر دانشجویی است. اما به غیر از این دو، دانشگاه ‌های بی ‌شمار دیگری در انگلستان وجود دارند که سطح و امکانات آکادمیک آن‌ ها دقیقا مشابه است.

یکی از آن ها دانشگاه استون انگلستان است که طبق هفته ‌نامۀ تحصیلات عالی تایمز دومین دانشگاه برتر بریتانیا از لحاظ کیفیت آموزشی معرفی شد. اگر به داروسازی علاقه داشته باشید، این رشته نقطه قوت این دانشگاه است.

با مراجعه به کانال یوتیوب https://www.youtube.com/c/AstonUniversity می ‌توانید با محیط این دانشگاه بیشتر آشنا شوید.

پس تحصیل در انگلستان این فرصت را می دهد که از بین رشته‌ های مقاطع مختلف دانشگاهی، دورۀ آموزشی مد نظرتان را طبق علاقه و نیاز خود، انتخاب کنید.

با تحصیل در انگلیس مهارت ‌های لازم را کسب کنید

هر فردی بخواهد از نظر تحصیلی و کاری در دنیای مدرن موفق شود، باید مهارت ‌ها و ویژگی ‌های خاصی داشته باشد.

کارفرما همیشه ‌دنبال کارکنان سطح بالا و افرادی می گردند که در زمینه کاری خود خلاق باشند، انتقادها را بپذیرند و از طرفی به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند.

با تحصیل در انگلستان می ‌توانید زبان انگلیسی را تقویت کنید و شانس بیشتری برای فعالیت شغلی در شرکت های بین المللی داشته باشید.

از طرفی تجربه ‌های آموزشی که زمان تحصیل در انگلستان کسب می‌ کنید، شما را برای مهارت ‌های کاری مورد نیاز در آینده آماده می‌ کنند.

در حقیقت سیستم آموزشی دانشگاه‌ های انگلستان ویژگی هایی دارد که آن را متفاوت می کنند. این سیستم شما را تشویق می ‌کند بیشتر مطالعه داشته باشید، روی دروس خود فکر کنید، سوال ‌هایتان را بپرسید و جواب ‌ها را تجزیه و تحلیل کنید.

دانشجویان بین المللی برای تحصیل در انگلستان چکار باید کنند

دو سازمان بزرگ برای تحصیل در انگلیس به کمک شما خواهند آمد. یکی از آن ها شورای فرهنگی بریتانیا (The British Council) است که می ‌تواند در هر زمینه‌ ای برای اپلای دانشگاه مورد نظر به شما کمک کند. این شورا دانشگاه ‌های هماهنگ با نیازهایتان را پیدا می‌ کند و شما را برای تحصیل در بریتانیا آماده خواهد کرد.

مورد دوم، خدمات پذیرش کالج و دانشگاه ‌ها (Universities and Colleges Admissions Service) است. این سازمان می ‌تواند کمک کند در زمینه اپلای برای تحصیل در انگلستان با مدرک دیپلم، کارشناسی و کارشناسی ارشد اقدام کنید.

با این حال بسیاری از افراد توانایی ارتباط با این سازمان ها را به دلایلی از جمله تسلط به زبان انگلیسی ندارند. پس توصیه می‌ کنیم فرم دریافت مشاوره ما را پر کنید تا در تمام مراحل لازم برای تحصیل در انگلیس در کنار شما باشیم.

تحصیل در انگلیس چه مزایایی برای دانش آموزان و دانشجویان دارد

فرصت ‌های کاری در حین تحصیل در دانشگاه‌های انگلستان

چه چیزی بهتر از این که بتوانید از پس شهریه دانشگاه و هزینه‌ های زندگی در انگلستان بر بیایید؟ با وجود مشکلات مالی که بسیاری از دانشجویان خارجی با آن روبرو هستند، تحصیل در انگلستان می‌ تواند بهترین گزینه برای شما باشد.

مهم نیست چه دانشگاهی را برای ادامه تحصیل در این کشور انتخاب می‌ کنید، چون بر خلاف بسیاری از مقاصد محبوب تحصیلی، می ‌توانید همزمان با تحصیل کار کنید. شما در طول سال تحصیلی، مجاز هستید تا 20 ساعت در هفته به‌ صورت پاره وقت کار کنید.

بعد از اتمام تحصیل در انگلیس هم می ‌توانید دنبال شغل تمام وقت باشید. با مدرک تحصیلی معتبر از یکی از دانشگاه ‌های انگلستان می ‌توانید اعتبار بیشتری نزد کارفرما پیدا کرده و بعد از آن برای اقامت دائم اقدام کنید.

البته از یاد نبرید رقابت در بازار کار در مقایسه با قبل بسیار دشوار شده است. پس برای این که در این محیط از دور خارج نشوید، باید مهارت ‌های خود را ارتقا دهید.

صرفه‌ جویی در وقت و ورود به بازار کار در سنین کمتر

تحصیل در انگلیس در مقایسه با دیگر کشورها کمتر زمان می‌ برد. در کشورهای دیگر برای مقطع کارشناسی باید چهار سال و برای مقطع دکتری دو تا سه سال زمان بگذارید . اما در انگلستان کسب مدرک در این دو مقطع به ترتیب سه و یک سال طول می کشد.

بنابراین هزینۀ تحصیل شما کمتر خواهد بود و می ‌توانید زودتر وارد بازار کار شوید.

سخن نهایی

دانشگاه ها و مدارس انگلستان کیفیت بسیار بالایی از نظر آموزشی دارند و همیشه در شاخص های رتبه بندی استاندارد جزو برترین ها یا بهتر بگوییم اولین ها هستند.

تحصیل در انگلیس مزایای بسیاری برای فرزندتان یا هر فرد دیگری دارد که با طی مسیر درست می تواند به آن ها دست پیدا کند. بعد از اطمینان کافی از این کشور به عنوان مقصد تحصیلی، توصیه می کنیم با بهترین دانشگاه ها و مدارس انگلستان نیز آشنا شوید.

سوالات رایج کاربران

با وجود توضیحات ما در مورد مزایای تحصیل در انگلستان، ممکن است سوالاتی داشته باشید که در زیر به رایج ترین آن ها پاسخ دادیم.

برای تحصیل در دانشگاه های انگلستان باید چقدر هزینه بپردازم؟

هزینۀ تحصیل برای مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در انگلستان معمولا برای هر سال تحصیلی بین 17000 تا 25000 دلار برآورد می شود.

آیا می توانم بدون مدرک آیلتس در انگلستان تحصیل کنم؟

اگرچه ارائۀ مدرک زبان انگلیسی جزو شرایط اصلی پذیرش در دانشگاه‌ های انگلستان به شمار می‌ رود، اما بعضی از دانشگاه ها از مدرک آیلتس چشم پوشی می کنند.

برای پذیرش در دانشگاه های انگلستان به مدارک چه آزمون هایی نیاز دارید؟

آیلتس با نمرۀ 7.0، PTE با نمرۀ 51 و GRE بیشتر از 780/163 برای تحصیل در دانشگاه های انگلستان مورد نیاز است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *