همه چیز درباره تحصیل در انگلیس در مقطع دکترا

همه چیز درباره تحصیل در انگلیس در مقطع دکترا

آیا می خواهید از شرایط تحصیل در انگلیس در مقطع دکترا آگاهی پیدا کنید تا با درنظر گرفتن آن، بهترین گزینه را انتخاب کنید؟

اگر بتوانید فرصت تحصیل در انگلستان در مقطع دکترا را به‌ دست آورید، بدون شک شرایط فوق العاده ای در آینده خواهید داشت.

دانشگاه های انگلستان همیشه در رنکینگ‌ های جهانی رتبۀ بالایی دارند و فارغ التحصیلان بعد از اتمام دورۀ دکتری، فرصت‌ های شغلی زیادی با بهترین درآمدها، در سراسر جهان خواهند داشت.

با این تفاسیر به شما توصیه می کنیم به اطلاعات موجود در این مطلب توجه کنید و برای تحصیل در انگلیس در مقطع دکترا آماده شوید. پس تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

اطلاعات کلی از دوره دکتری در انگلیس

دورۀ دکتری در انگلیس کاملا پژوهش محور است، یعنی فرد متقاضی باید متناسب با علاقه و استعداد، دوره و استاد مدنظر خود را پیدا کند و برای دریافت پذیرش، اقدامات لازم را انجام دهد.

برای گذراندن دورۀ دکتری در انگلستان می توانید به دو صورت تمام وقت و پاره وقت اقدام کنید. به طور معمول دورۀ تمام وقت دکتری تقریبا سه یا چهار سال زمان می برد.

در حالت پاره وقت گذراندن تحصیل در انگلیس در مقطع دکترا شش یا هفت سال طول می کشد. در دوره های تمام وقت مهلت پایان نامه تا یک سال نیز تمدید می شود.

معمولا شروع دورۀ دکتری در انگلستان در ماه های سپتامبر یا اکتبر است و تا ماه ژوئن ادامه پیدا می کند. در نتیجه برای دریافت پذیرش، باید طبق برنامه‌ ریزی دقیقی عمل کنید.

در صورتی که رشتۀ تحصیلی در دورۀ کارشناسی ارشد با رشته انتخابی در مقطع دکتری مرتبط باشد، برای دانشگاه های انگلستان مزیت محسوب می شود.

البته بعضی از دانشگاه ها در انگلستان فرصت تحصیل در مقطع دکتری با رشتۀ غیر مرتبط در دورۀ کارشناسی ارشد را نیز در اختیار متقاضیان قرار می دهند.

شرایط تحصیل در انگلستان در مقطع دکترا

برای کسب فرصت تحصیل در انگلیس در مقطع دکتری هیچ محدودیت خاصی وجود ندارد، تنها فرد متقاضی باید دورۀ کارشناسی و کارشناسی ارشد را گذرانده باشد.

از طرفی دانشجویان بین الملل باید میزان تسلط خود را به زبان انگلیسی با آزمون های معتبر اثبات کنند. در حالت کلی حداقل نمره 7 آیلتس برای ورود به دانشگاه های انگلستان در مقطع دکترا مورد نیاز است.

همچنین برای کسب فرصت تحصیل در مقطع دکتری در انگلستان باید حتما پروپوزال ارائه دهید و پیشنهاد تحقیقاتی ارائه شده باید به تایید هئیت علمی دانشگاه برسد.

در پروپوزال باید به‌ طور کامل از موضوع تحقیقی که قصد انجام آن را دارید، صحبت کنید و همچنین دلیل انتخاب آن موضوع را نیز شرح دهید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی انگلیس در مقطع دکتری

یکی از شرایط تحصیل در انگلستان در مقطع دکترا دریافت ویزای تحصیلی برای ورود به این کشور است. در این شرایط ویزای تحصیلی انگلستان معروف به Tier4 به افراد متقاضی ارائه می شود.

ویزا Tier4 یک نوع ویزای امتیازی است و برای دریافت آن باید 40 امتیاز داشته باشید. 10 امتیاز مربوط به ارائۀ مدرک زبان معتبر متناسب با رشتۀ تحصیلی است.

با ارائۀ مدرک تمکن مالی 10 امتیاز دیگر نیز دریافت می‌ کنید و 20 امتیاز باقی مانده با نامۀ CAS تکمیل می شود.

مدارک لازم برای دریافت پذیرش و ویزا از دانشگاه های معتبر انگلستان برای تحصیل در مقطع دکتری به شرح زیر است:

  • پاسپورت با اعتبار شش ماهه
  • شناسنامه، کارت ملی و سند ازدواج
  • نامۀ تمکن مالی
  • نامۀ پذیرش یا CAS letter
  • ترجمه مدارک تحصیلی و ریز نمرات
  • حداقل نمرۀ 7 آیلتس
  • انگیزه نامه

نامۀ مربوط به تمکن مالی اثبات می کند که فرد تا نه ماه آینده توانایی تامین هزینه های خود را دارد و مبلغ تعیین شده متناسب با شهر و دانشگاه انتخابی فرد متقاضی تغییر پیدا می کند.

با کسب فرصت تحصیل در انگلیس در مقطع دکترا، یقینا در آینده از نظر کاری و تحصیلی از دیگر افراد یک گام جلوتر خواهید بود. پس فرصت را از دست ندهید و با تکمیل فرم دریافت مشاوره، تمام کارهای مهاجرت تحصیلی به اگلستان را به ما بسپارید.

همه چیز درباره تحصیل در انگلیس در مقطع دکترا

تحصیل در مقطع دکتری در انگلستان با بورسیه

با توجه به هزینه ها، بسیاری از افراد متقاضی، به دنبال دریافت فاند یا بورسیه هستند. با وجود بورسیه های تحصیلی برای مقطع دکتری، می توان هزینه های تحصیل و زندگی در انگلستان را کاهش داد.

اگر هزینه تحصیل در انگلستان در مقطع دکتری به عهدۀ خود دانشجو باشد، امکان دارد فرصت کافی برای تحقیق و پژوهش در اختیار نداشته باشد، چون دغدغه های او به مراتب بیشتر است.

هزینه تحصیل در انگلستان در مقطع دکتری متناسب با سه عامل رشته، شرایط و دانشگاه انتخابی تغییر پیدا می کند.

هزینۀ تحصیل در مقطع دکتری برای دانشجویان بومی تقریبا بین 3000 تا 6000 پوند و برای دانشجویان بین الملل تقریبا 18000 پوند برای سه سال اول برآورد می شود.

خوشبختانه با وجود بورسیه برای مقطع ارشد و دکتری می توان هزینه های تحصیل را به طرز چشمگیری کاهش داد. در ادامه چند بورسیۀ معروف در انگلستان را معرفی می کنیم.

خواندن این مطلب را نیز از دست ندهید: تحصیل در انگلیس در مقطع کارشناسی

Clarendon Fund Scholarships

این بورسیۀ تحصیلی برای دانشجویان مقطع ارشد و دکتری است و تمام هزینه های تحصیل را پوشش می دهد. دانشجویان تمام رشته ها از سراسر جهان می توانند از این بورسیه استفاده کنند.

MBA Skoll Scholarships

همان طور که از نام این بورسیه مشخص است، دانشجویان مقطع ارشد و دکترا مدیریت کسب وکار می توانند از آن برای تامین هزینه ها استفاده کنند.

International Cambridge Scholarships

این بورسیه به دانشجویان متقاضی تحصیل در انگلیس در مقطع دکترا تعلق می گیرد که شامل پرداخت هزینه های دانشگاه و حقوق به دانشجو است.

این بورسیه مخصوص دانشجویان خارج از اتحادیۀ اروپا است و برای انجام تحقیق و پژوهش های مجاز، به فرد متقاضی تعلق می گیرد.

Anglia Ruskin University MBA Scholarship

این بورسیه مخصوص دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا است، البته فاند کامل نیست و تنها هزینه های جزئی تحصیل را تامین می کند.

همچنین تنها به دانشجویان رشته های حقوق و تجارت اتحادیۀ اروپا اعطا می گردد.

Rhodes Global Scholarship

این بورسیه تمام هزینه تحصیل در انگلستان در مقطع دکتری و کارشناسی ارشد را در برمی گیرد. همچنین برای فرد متقاضی یک حقوق ماهانه و هزینۀ بلیط برگشت در نظر گرفته می شود.

همه چیز درباره تحصیل در انگلیس در مقطع دکترا

سخن نهایی

تحصیل در انگلیس در مقطع دکترا و دریافت مدرک از دانشگاه های معتبر انگلستان، بدون شک فرصت‌ های فوق العاده ای را از نظر کاری و تحصیلی برای دانشجویان به وجود می آورد.

پس از اتمام تحصیل در مقطع دکترا می توانید اقامت خود را به کاری تغییر دهید و با پنج سال کار در این کشور، اقامت دائم دریافت کنید.

اگر متقاضی تحصیل در دانشگاه های انگلستان هستید و می خواهید از تمام زمینه ها، اطلاعات دقیقی به دست آورید، با مشاوران ما در واتساپ در تماس باشید تا به صورت تخصصی راهنمایی دریافت کنید.

سوالات رایج

سعی کردیم در این مطلب درباره تحصیل در انگلیس در مقطع دکترا، اطلاعات کاملی ارائه دهیم و اکنون به پاسخ سوالات رایج کاربران در این مورد می پردازیم.

برای تحصیل در مقطع دکتری در انگلستان باید چقدر هزینه پرداخت کنم؟

هزینه تحصیل برای دانشجویان بین الملل در سه سال اول تقریبا 18000 پوند است.

برای دریافت پذیرش از دانشگاه های انگلستان باید چه مدارک آکادمیکی داشته باشم؟

  • مدرک لیسانس معتبر
  • مدرک کارشناسی ارشد مرتبط با رشته ثبت نامی در مقطع دکتری
  • ارائۀ مدرک یکی از آزمون های آیلتس، تافل، PTE، CPE و CAE

آیا می توانم حین تحصیل در دانشگاه های انگلستان در مقطع دکتری کار کنم؟

بله، دانشجویان خارجی می‌ توانند 20 ساعت در هفته کار کنند.

با تحصیل در مقطع دکتری در انگلستان می توانم اقامت دائم دریافت کنم؟

به طور کلی نمی توان با تحصیل در انگلستان، اقامت دائم دریافت کرد. فرد متقاضی می تواند بعد از اتمام تحصیل، سه سال در این کشور بماند و اقامت خود را به کاری تغییر دهد و بعد از پنج سال کار در این کشور، درخواست اقامت دائم دهد.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *